Medycyna estetyczna

Zabiegi wykonywane z użyciem preparatu Botox:

- korekcja zmarszczek
- leczenie nadpotliwości
- leczenie migreny

Uzyskanie młodego wyglądu można osiągnąć bez zabiegu chirurgicznego. Botox jest substancją wygładzającą zmarszczki mimiczne, tworzące się najczęściej w okolicy czoła, międzybrwiowej (lwia zmarszczka) oraz zewnętrznych kącików oczu (kurze łapki). Preparat jest również stosowany w zabiegach korekcji opadających kącików ust i redukcji zmarszczek szyi. Jest niezastąpiony w leczeniu nadmiernej potliwości dłoni, stóp i pach. Iniekcje Botoxu przynoszą także ulgę pacjentom cierpiącym na migrenę oporną na leczenie farmakologiczne.

Zabieg trwa kilka minut, nie jest bolesny, ale może powodować uczucie pieczenia. Rezultaty zabiegu są widoczne po 3 do 6 dniach. Efekt trwa około 4 miesięcy po pierwszej aplikacji, po drugiej około 6 miesięcy, a po trzeciej 9-12 miesięcy.

Zdjęcia przed i po:


Zabiegi z użyciem wypełniaczy (preparatów kwasu hialuronowego):

- korekcja bruzd i zmarszczek
- modelowanie i powiększanie ust
- lifting wolumetryczny
- mezoterapia

Naturalne procesy starzenia skóry, działanie promieniowania słonecznego czy praca mięśni zostawiają trwałe ślady na naszych twarzach. Pojawiają się zmarszczki statyczne, które można wygładzić za pomocą wypełniaczy. Kwas hialuronowy pozwala także na modelowanie konturu twarzy.
Mezoterapia to seria zabiegów odmładzających skórę twarzy, dekoltu, szyi, a także zewnętrznej strony dłoni. Pobudza się także w ten sposób krążenie krwi i limfy, co ułatwia regenerację skóry.

Zdjęcia przed i po:


Inne zabiegi:

- peelingi
- leczenie przebarwień (Dermamelan)
- lipoliza iniekcyjna (miejscowe rozpuszczanie tkanki tłuszczowej)
- dermaroller: ujędrnianie i efekt odmładzający porównywalny do terapii laserem
- akupunktura kosmetyczna

Peeling, złuszczanie naskórka, to zabieg polegający na usunięciu martwych komórek naskórka, poprawiający stan i wygląd skóry. Dermamelan to obecnie najskuteczniejsza metoda leczenia przebarwień posłonecznych i hormonalnych.